Shop

At Sugar in Bloom, I strive to always give the best! Whether you choose the option of boxed cupcakes, bouquet or a mini cake loaf, I will do my very best to make sure your taste buds are happy. Feel free to browse my collections, or view the shop below.
Different size cupcakes, same delicious flavor!
-
-
The Bouquets are made with “jumbo” size cupcakes, which are twice the size of a “standard” muffin/cupcake liner. This allows for a larger canvas to pipe on to create a full bouquet of buttercream flowers, while providing a generous portion for each cupcake.
The Boxed cupcakes are available in both “standard” size cupcakes (baked in a standard tin/liner) for a smaller portion and “jumbo” size cupcakes (baked in a muffin tin/liner) for a more generous portion.
Whether you choose standard or jumbo size cupcakes, you’ll be guaranteed to have the same delicious flavor and quality that my customers enjoy and keep coming back for more!
I offer a wide variety of colors and styles that are suitable for everyone! Try clicking on the search icon and typing a color into the search bar. If you don't see exactly what you are looking for, please fill out the custom order inquiry below to customize your own cupcakes.
Mini Loaf Cakes coming soon!
-
Protea Perfection
Regular price Starting at $30.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $30.00 -
Pumpkin Spice
Regular price Starting at $30.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $30.00 -
Secret Admirer
Regular price Starting at $30.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $30.00 -
Sleigh Ride
Regular price Starting at $30.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $30.00 -
Spiced Sangria
Regular price Starting at $30.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $30.00 -
Springtime
Regular price Starting at $30.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $30.00 -
Strawberry Wine
Regular price Starting at $30.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $30.00 -
Succulents
Regular price Starting at $30.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $30.00 -
Summer Glow
Regular price Starting at $30.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $30.00 -
Sunset Radiance
Regular price Starting at $30.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $30.00 -
Teddie Rose
Regular price Starting at $25.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $25.00 -
Whispers of Spring
Regular price Starting at $25.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $25.00 -
Wildflowers
Regular price Starting at $30.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $30.00 -
Winter Sky
Regular price Starting at $30.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $30.00 -
You’re Beautiful
Regular price Starting at $25.00Regular priceUnit price perSale price Starting at $25.00




















